Абітурієнту

вівторок, 27 жовтня 2015 р.

Правила безпеки дорожнього руху


1.     Дії або бездіяльність дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду руху.
2.     Пішоходи повинні рухатися по тротуарних і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку.

3.     Водії, пішоходи та пасажири зобов’язані бути особливо уважними до таких категорій учасників руху як діти, люди похилого віку та особи з явними ознаками інвалідності.
4.     За межами населених пунктів пішоходи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини дороги, повинні іти на зустріч руху транспортних засобів.
5.     руху організованих груп людей по дорозі дозволяється тільки в напрямку руху транспортних засобів колоною не більше як 4 чоловіка. Попереду і позаду колони на відстані 10-15 м. з лівого боку повинні бути супровідники з червоними прапорцями, а в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості із засвіченими ліхтарями: попереду білого кольору, позаду червоного.
6.     Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах у тому числі підземних і надземних.
7.     У місцях де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора.
8.     Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, пішоходи повинні впевнитися у відсутності транспортних засобів, що наближаються.
9.     Чекати транспортний засіб пішоходи повинні на тротуарах, посадових майданчиках, якщо вони відсутні – на узбіччі. Не створюючи перешкод для дорожнього руху.
10. У разі наближення транспортного засобу з увімкненими проблисковими маячками червоного та синього кольору, або спеціальними звуковими сигналами пішоходи повинні утримуватися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.
Небезпечність для учасників дорожнього руху.
1.     Виходячи на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху.
2.     Раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід.
3.     Переходити проїзну частину поза пішохідним переходам забороняється.
4.      Затримуватись і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху.
5.     У разі причетності пішохода до дорожньо-транспортної пригоди він повинен подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвище та адреси очевидців, повідомити орган чи підрозділ міліції про пригоду.
6.     Пішохід має право на перевагу під час переходу проїзної частини позначеними не регульованими пішохідними переходами (зебра та ін..), а також регульованими переходами за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора.




Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.